Ana Sayfa

Porselen Lamina Diş Uygulaması İçin En Çok Sorulan Soru

Porselen Lamina Diş uygulaması ile ilgili en çok telefonla ya da maille sorulan soru “Diş kestirmeden mi yapılıyor”
Porselen Lamina Diş Uygulaması İçin En Çok Sorulan Soru.

Porselen Lamine Diş uygulamasında, dişler kesilmeden ve törpülenmeden uygulama yapılıyor. Uygulama için kullanılan porselen yaprakçıklar, 0.2-0.3 mm kadar ince hazırlanıyor. Bu incelikten dolayı, yapıştırma sırasında ekstra bir mesafeye gerek kalmıyor. Evet dişler kesilmiyor, törpülenmiyor.

Laminalar yapıştırılırken, anestezi yapılmasına da gerek kalmamaktadır. Uyuşturma gereği duyulmuyor. Eğer porselen laminalar ile pembe estetik uygulaması da yapılacaksa, pembe estetik için anestezi gerekebiliyor. Herkese pembe estetik yapılmamaktadır. Pembe estetik, yani diş eti estetiği gereken kişilere uygulama yapılmaktadır.

Çok ince olan laminelerin en büyük avantajı, uzun ömürlü olmaları ve dayanıklı olmalarıdır. Veneer Lamina, yapıştırıldıktan sonra çok ağır yükler taşıyabilir hale gelmektedir.

Veneer laminalar, eğer dişlerinize önceden kaplama yapılmışsa, dişlerin üzerine konulamamaktadır. Uygulama için en önemli şart, kişilerin kendi diş dokusu olmasıdır. Diş hekimleri sadece kendi diş dokusu olan kişilere bu uygulamayı yapmaktadırlar.

Eğer seviyeleri birbirinden farklı dişleriniz varsa, dişlerinizin arasında aralıklar varsa, porselen laminalar çok sık uygulanmaya başlanan, dentist uygulamasıdır.

Bazen kişilerin rengi, çok kısa zamanda beyazlığını kaybedebiliyor. Lamina yöntemi ile beyaz gülüşlere sahip olmak mümkündür.

Bazı kişiler, dişlerine tel ile düzeltme yapmaktadırlar. Ortodontik tedavi tercih edilmeyip, dişlerin şeklinde eğrilik az derecede ise, bu yöntemle başarılı görsel sonuçlar alınmaktadır.

Dişlerinde kırılma olan kişiler olmaktadır. Dişlerinde bazen kazalardan sonra kırılmalar olan kişilere diş tedavisi olarak uygulanmaktadır.
Eğer dişlerinizi çok sert fırçalıyor ve dişlerinizi bu yüzden aşındırdıysanız, porselen lamina yöntemini diş tedavisi amaçlı da kullanabilirsiniz.

İstanbul Bağdat Caddesi’nde gülüşlerinize, diş renklerinize estetik dokunuş isterseniz, muayene bekleriz. İletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz. Mail veya telefon ile sorularınızı cevaplayalım.