Ana Sayfa

Kuron-Köprü Protezleri, Total-Parsiyel Protezler

Metal Destekli Protezler ve Tam Seramik Metal Desteksiz Protezler… Kuron Köprü Protezlerin uygulama yöntemleridir. İstanbul Bağdat Caddesi’nde estetik diş tedavilerinde uygulanan yöntemlerdir. Kaybedilen dişlerin yerini aldığı bir diş hekimi uygulamasıdır.
Kuron-Köprü Protezleri, Total-Parsiyel Protezler.

Ağız içinde, görülen dişlerin yenilenmesi için belli materyallerden yapılan protezlerdir. Dişlerde çok kayıp olabilir. Dişlerin çekilmesi gerekebilir. Çeşitli sebeplerden dişlerde boşluklar olabilmektedir. Dolgu uygulaması yapılamayacak kadar boşluklar olabilir. Bu boşluklar estetik olarak görüntüyü de çok etkilemektedir. Bu problemleri çözümlemek için diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen diş tedavisine Kuron Protezleri veya Kuron Köprü Protezleri denilmektedir.

İstanbul Bağdat Caddesi, Dentalform’da Zirkonyum metal desteksiz porselen olarak uygulanmaktadır. Metal desteksiz porselenler aynı doğal diş gibi her türlü ışık geçirgenliğine sahiptirler. Alt yapısında metal olmadığı için kuron-dişeti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz. Daha estetik bir görüntü sağlanır. Dişeti çekildiğinde, full porselenler estetik görünümlerini korurlarken, metal porselenler diş ile birleştikleri bölgede kötü bir görüntü oluştururlar. Alt yapıda kullanılan bazı metallere karşı (nikel vb.) oluşabilecek alerji riski metal desteksiz porselenlerde yoktur.

Total Parsiyel

Klasik total parsiyel protezleri kliniğimizde en son teknolojilerle birleştirilmiş bir şekilde implant destekli veya implant desteksiz şekilde uygulamaktayız.

Kuron Köprü Protezleri Kimlere Uygulanır?

  • İmplant varsa, implantın üst yapı için,
  • Dişlerde kırık gibi eksiklik varsa, dişlerin kaplanması için,
  • Dişler eksik, dolgu yapılamayacak kadar çok kayıp varsa, büyük bir dolgu alanını yenilenmesi için,
  • Dişler zayıfsa, güçsüz olan dişlerin kırılmasına önlem almak için,
  • Standart diş renginden farklı bir diş rengi olmuşsa, dişlerde renklenme olmuşsa,
  • İki dişiniz sağlam ve sağlıklı, ama iki dişiniz arasında eksik diş varsa,

Fotoğraf: İsviçre, Bern Şehri, Switzerland, Bern City

İlgili Resimler